Služby pro web

Programování a design pro webové stránky, databázové aplikace a portály, flexibilní redakční systém Domino, kompletní webdevelopment.

Webdesign

Grafická úprava webových stránek není jen snaha udělat web pěkný pro oko, ale hlavně úsilí o přehlednost a logiku uspořádání stránky. Pokud návštěvník během pár vteřin nenajde, co hledá, odchází na web Vaší konkurence.

Běžný návštěvník webu je lovec, který hledá snadnou kořist. Musíte jej rychle přesvědřit, že jeho lov je u vítězného konce. Času ani trpělivosti nemá obvykle nazbyt.

Stále více lidí využívá pro zobrazování webů tablety a mobily. Tradiční představy o webdesignu jako statické grafické kreaci s pevnou šířkou vzaly za své.

Kódování a programování webu

Tato práce má zajistit, aby vše fungovalo jak má a aby tomu rozuměl nejen každý webový prohlížeč, ale i indexovací roboti (Seznam, Google).

Zde se vše neustále vyvíjí, s obyčejným HTML a CSS se moc parády nenadělá. Co platilo včera, není aktuální dnes. Webům dnes vládne HTML5 a CSS3 s javascriptem.

To, co na složitějším webu uživatel vidí, je jen výsledek toho, co se děje na pozadí - výsledek práce webového programátora.

Aby mohl psát komentáře a vyplňovat formuláře, musí se proběhnout kontrola z hlediska bezpečnosti a záznamy se ukládají do databáze. Aby bylo možné webové stránky editovat přímo v prohlížeči, je nutná nějaká forma redakčního systému. Naprogramovat lze mnoho nejrůznějších funkcí - od nahrávání, zmenšování a úpravy fotografií až po složité databázové aplikace.

Databázové aplikace

Důležité je zvolit správnou strategii a vnitřní logiku takové aplikace. Už jste se snažili vysvětlit programátorovi, co vlastně od něj chcete a víte, co všechno je možné?

Většina webů pracuje s nějakými daty. Zpravidla jsou to texty, čísla a obrázky. U větších webů se data ukládají do databáze a z ní pak zpětně načítají na stránky podle potřeby.

Dobře připravená databázová struktura dovoluje využívat data mnoha způsoby a je tak připravena posloužit i měnícím se požadavkům. Je jedno, zda se jedná o objednávkový systém, marketingovou aplikaci pro správu reklamních kampaní, seznamku nebo astrologický web. Jádrem všeho je vždy chytře připravená databáze a obslužný program, který data ukládá a zobrazuje.

HTML 5

Před časem se Apple nechal slyšet, že ve svých mobilních zařízeních nebude dále podporovat Adobe Flash. Dal přednost progresivní technologii HTML5, kde interaktivita je založena na Javascriptu. Urychlil tehdy tak malou webovou revoluci.

Některé prohlížeče jsou dnes sice ještě trochu pozadu v implementaci plnohodnotného zobrazování webů napsaných v HTML5, ale nebude dlouho trvat a Flash nebude již zapotřebí.
Stručný komentář v mém blogu: Responzivní webdesign a HTML5

Správa webových portálů a hosting

Jaký bych to byl autor a programátor, kdybych se o své klienty nestaral. Zejména u větších webových projektů poskytuji průběžný servis a administrátorskou podporu.

Koneckonců, cokoli je potřeba vylepšit či změnit, vím přesně kam sáhnout a jak to udělat nejefektivněji. Nároky uživatelů i potřeby klienta se vyvíjí a je na to žádoucí pružně reagovat.

Všechna data jakékoli webové prezentace jsou uložena na nějakém serveru, který je přímo napojen na internetovou síť. Říká se tomu hosting. Pokud Vaše webová prezentace není příliš rozsáhlá není problém ji hostovat na mém vlastním serveru. V opačném případě mohu s výběrem vhodného hostingu pomoci.

Čtěte dál na mém blogu jednoduchý výklad: Domény, DNS, hosting - jak to funguje

Sociální sítě

Fenomén posledních několika let. Proklínaný i milovaný Facebook, Twitter, Google Plus a další místa, kde vládnou krátká sdělení s minimální životností.

Místa, kde panují ty nejjednodušší emoce a mohou Vás vynést na vrchol nebo do nich můžete zcela marně vkládat naděje. Facebook pomáhá neziskovým organizacím, prezidentským kampaním, ale také šíří naprosté nesmysly.

Každopádně dnes již tento fenomén nelze ignorovat - jen vězte, že prezentace na sociálních sítích vyžaduje opravdu hodně času a energie, má-li přinést kýžené ovoce.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website